Chcesz zwiększyć wydajność pracowników? Wyślij ich na wyjazd integracyjny

Wystarczy wspólny wyjazd, by zauważyć realne zyski w firmie, a także zwiększyć ochotę do działania wśród pracowników. Spotkania integracyjne to obecnie szerokie pole do popisu dla szefa, który pragnie wprowadzić do zakładu nieco świeżości i tym samym pokazać zadbać o swoich podwładnych.

Rozwój połączony z zabawą

Imprezy i wyjazdy integracyjne zostały owiane nieco złą sławą. Zupełnie niesłusznie. Nie są to całonocne wycieczki po nocnych klubach, ale wartościowe szkolenia, animacje oraz spotkania, które korzystnie wpłyną na rozwój firmy. Zarówno zarząd, jak i sami pracownicy, pragną wynieść z integracji dodatkową porcję wiedzy oraz motywacji do pracy. Podczas szkoleń można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a także sprawdzić się podczas niecodziennych zadań.

Gdzie wybrać się na wspólny wyjazd?

Pomysłów na zmotywowanie kadry jest całe mnóstwo. Zależy, na czym tak naprawdę Ci zależy i jaką niespodziankę chcesz sprawić swoim podwładnym. Może to być ekstremalny wypad na spływ kajakowy lub poligon, a także wspólne rozwiązywanie zagadek w popularnych pomieszczeniach typu „escape room”. Dobrym pomysłem będzie również organizacja imprezy tematycznej, na przykład skupionej wokół filmu lub określonego stylu muzycznego.

Korzyści płynące z wyjazdu integracyjnego

Wyjazd integracyjny to doskonała okazja, by przeżyć coś niezwykłego w gronie osób, z którymi na co dzień spędza się czas podczas załatwiania służbowych spraw. W ten sposób można zacieśnić więzi, a także poznać inne osoby z drugiej, mniej oficjalnej strony. Pomaga to w budowie solidnego zespołu.

Spotkana tego typu poprawiają relacje między pracownikami. Podczas wyjazdu integracyjnego można odkryć nowe, dotychczas ukrywane umiejętności, które warto wykorzystać z pracy. W rezultacie poprawie ulega również atmosfera w biurze, a wykonywanie codziennych obowiązków staje się znacznie przyjemniejsze.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~